• 0

Radyatör temizliği – Eskişehir

Radyatör temizliği – Eskişehir

Radyatör temizliği – Eskişehir

Petek temizliği özel ilaç ve uygun kimyasallarla temizlenerek, içlerinde sıvı akışını daha düzenli hale getiren bir uygulamadır. Bu yöntemle de verimi büyük oranda arttırmaktadır. Petekleri içlerinde zamanla meydana gelebilecek paslanma, balçıklaşma ve sıklıkla karşılaşılan kireçlenme gibi sorunlara karşı özel ilaçlı karışımlar ve kimyasallar ile yılda bir petek temizleme yapılmalıdır. Temizleme işleminde kullanılan yöntemler verimi arttırmak amacıyla belli bir işlem sırasına göre uygulanır. Sistemlerin ömrünün uzatılması için uygun ürünlerin kullanılması gerekmektedir. Petek temizliği yapılan dairelerde yakıt tasarrufunda ve ısıtma da 0 varan artışlara yardımcı olur.

Radyatör temizliği – Eskişehir

+90 530 3800831

 

Radyatör temizliği – Eskişehir

Isıtma sistemlerinizde (kalorifer tesisatı, kombi, yerden ısıtma, kalorifer petekleri) ve kombilerinizin içinde her zaman belirli miktarda su bulunması gerekir bu su zaman içerisinde kireçlenme ve balçıklaşırlar. Kirlenmeler ve aşınmalar bundan dolayı meydana gelir. Petekleri, vanaları bu tortular daraltabilir veya tamamen tıkanıklığa neden olabilir. Her yıl tahliye vanasından suyu boşaltmak ve tesisata yeni su doldurulması, suyun tazelenmesi ile bu problemlerin önüne geçmek mümkün değildir.

Radyatör temizliği – Eskişehir

Bilgi almak ve fiyat sormak için 0530 380 0831 nolu telefonu arayabilir veya canlı destekten yazabilirsiniz</h2>
Kombi ısıtma tesisatınıza yeni ilave edilen su, daha fazla tortu oluşturabilecek madde anlamına gelir. Ve tam tersine yeni ilave edilen suyun oksijen oranı yüksek olduğundan metal yüzlerde hızlıca bir kireç oluşumu gerçekleşecektir. Bu kireçlenme her yeniden su konulması ile yeniden artışa geçer ve aslında hiç durmaz. Dolayısıyla suyun sistemden alınması ve tazelenmesi bir katkı sağlamaz tesisat temizliğine.
Zamanla kapalı devre kalorifer sistemleri kullanımla beraber, boru ve radyatörler kireçle kaplanır, suyu ısıtan eşanjör kireçten çalışmaz hale gelir, plastik borular ise balçıklanır. Bir milimetrelik kireç radyatör sistemlerinde büyük oranında verimlilik kaybına neden olmaktadır. Kullanılan suyun sertlik derecesine göre p kadar verim düşüşleri kireçlenmeler dolayısıyla görülebilir. Petek temizliği bu yüzden oldukça önemlidir.

Radyatör temizliği – Eskişehir

+90 530 3800831

 

Evi ısıtmak için kombinizi daha fazla çalıştırmanız gerekir, Kombi sistemleriniz ilk günkü gibi ısıtmadığını düşünebilirsiniz. Petek temizliği profesyonel bir firmadan alındığında çok verimli olacaktır.

 

Kalorifer temizliği – Eskişehir


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir