• -

Kat Kaloriferi Tesisatı Eskişehir

Kat Kaloriferi Tesisatı Eskişehir

Daha çok doğalgaz altyapısı gelmemiş semtlerde katı yakıtlı olarak, Doğalgaz bulunan semtlerde Doğalgazlı olarak ve Tek mülkiyetli binalarda en uygun yoldur. Günümüzde çok katlı binalarda da ortaya çıkan problemler sebebiyle kat kaloriferi uygulamaları yaygınlaşmıştır.

Kat Kalorifer Tesisatı Eskişehir de işlerinizde uygun fiyatlı ve kaliteli çözüm için 0530 380 0831 nolu telefon numaramızdan arayabilir veya canlı destekten yazabilirsiniz

KAT KALORİFERİ DÖŞENİRKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN NOKTALAR

+90 530 3800831

Evlere ya da iş yerlerine kat kaloriferi döşetmeyi düşünüyorsanız eğer aşağıda yazan hususları göz önünde bulundurmanızda fayda var. İster doğalgazlı kat kaloriferi olsun, ister elektrikli kat kaloriferi olsun, ister fuel oil (mazot) ile çalışan kat kaloriferi olsun döşeme standartlarına mutlaka uyulmalı ve bu standartların dışına çıkılmamalıdır.
– Özellikle kalorifer kazanına yakın radyatör çok fazla ısınacağından o peteğe mutlaka reglaj vana monte edilmelidir ve reglaj ayarı yapılmalıdır. Reglaj ayar; kombiye yakın olan radyatörlerin vanalarının kısılması, uzak olanların ise tam açılması demektir.
Radyatör tesisatı minumum 5 bar basınca uygun şekilde hazırlanarak döşenmesi gerekmektedir.
– Radyatör tesisatının sıcak su dönüş hattına mutlaka pislik tutucu takılmalıdır.
– Kat kaloriferi tesisatı Eskişehir olarak önerimiz mümkün olduğunca dirsek ve eklerden kaçınılmalıdır.
– Radyatörlerdeki havanın alınabilmesi için, her radyatör grubuna hava tahliye purjörü konulmalıdır.
– Radyatörlerde termostatik vana kullanılması öngörülüyor ise radyatörlerden bir tanesine normal vana takılmalıdır. Oda termostatı kullanılan yerlerde radyatörde termostatik vana olmamalıdır. Oda Termostatı ise Kullanım konforuna uygun olarak montajlanmalı ve test edilmelidir.
– 1 metre’den uzun radyatörlerde çapraz tesisat bağlantısı yapılmalıdır.
– Sıcak su tesisatı ve kalorifer tesisatı duvar geçişlerinde boru ısınınca hareket edebilmesi için sabitlenmeli ve duvar geçişlerinde kılıf kullanılmalıdır.
– Kullanım suyu olan sıcak su tesisatı yük kaybını minumum seviyede tutacak şekilde gerçekleştirilmelidir. Dirsek sayısını sınırlandırmak, yeterli debi sağlayacak çapta musluklar kullanmak gerekmektedir.
– Kat kaloriferi kazanı 0,8 bar minimal bir doldurma giriş suyu (şebeke) basıncı ile çalışabilir fakat bu durumda sıcak kullanım suyu debisi düşük olur. İyi bir kullanım konforu elde etmek için 1 barın üstünde bir giriş suyu (şebeke) basıncı gerekmektedir. Bunu sağlamak için gerekiyorsa hidrofor tesis edilmelidir.

+90 530 3800831

Tesisat doldurma işlemi bittiğinde su ile doldurularak hidrolik test uygulanmalı, tesisatta kaçak olmadığından emin olunmalıdır.


Yorumlar kapatıldı.